En hilsen fra fjellet Helge Stikbakke tok disse bildene av en villreinflokk ved Gravskardbekken på en fin høstdag i fjellet både for villreinen og fotografen.
Rapport fra Finnsjøen De siste ukene er det meldt om at det foregår et storstilt fiske på Finnsjøen. Sollia.net har vært på befaring og kan rapportere at det ligger en stor mengde garn i sjøen og at det er etablert et slags fiskemottak på sørsiden av vannet. Fiskemottaket består av to kummer.
Finnsjøsaken går sin gang - del 2 I mai 2026 søker Simen Kolstad om dispensasjon for nybygget sitt på Finnsjøen. Brevet er journalført hos Stor-Elvdal kommune 11. mai, men datert 20. mai. Søknaden begrunnes med at han driver næringsfiske. Da er bygget han har satt opp, blant annet nødvendig for effektiv drift, hygiene og krav til