Koret får egen fane
Sangerne i Corvus Corax har mange baller i lufta. I juni skal de blant annet på sangerstevne til Tolga og Os. I den forbindelse ble det nevnt i en kaffepause under en korøvelse i fjor, at koret måtte ha en fane hvis de skulle på sangerstevne. Berit Gomnæs og Barbara Thonnon mente at det måtte da la seg gjøre, og tok like godt på seg jobben med å lage fanen.

Corvus corax er det latinske navnet for ravn og Berit mente at både Rondane og ravner måtte være motiver på fanen, og la fram et forslag som ble bifalt av koret. Vivienne Amrein tok utgangspunkt i skissen og gjorde en flott jobb med designet som videre ble trykket på stoff hos Mammut Reklame på Fåvang.

Nå gjenstår arbeidet med å brodere og sette sammen alle delene av fanen, men Barbara og Berit er helt sikre på at den vil bli ferdig før sangerstevnet, og at koret kan reise til Tolga og Os med en kjempefin fane i bagasjen.

Corvus Corax vil gjerne ha med seg flere sangere og i mai vil de ha en åpen korøvelse der alle som vil, kan prøve seg som korsanger og få vite mer om koret. Per i dag er det 13 medlemmer i koret. Styret består av Mona Berntsen (leder), Lars-Eirik Tangen og Bjørg Trønnes. Miro Van Vreckem er varamedlem og Wenche Myrvang Tangen er dirigent. Det er korøvelse hver torsdag, unntatt i skoleferiene, på Atna fra 19.15 til 21.45. Der er alle som liker å synge, hjertelig velkomne!