Viktig teaterforestilling i Grimshallen 6. februar

Viktig teaterforestilling i Grimshallen 6. februar

Fredag 6. februar kommer Teater Innlandet til Grimshallen i Folldal med teaterforestillingen "Bondetinget".

I omtalen står det blant annet: "Det norske landbruket har opplevd en rivende utvikling. Men noe er stjålet fra de norske distriktene! Konsekvensene er utarma bygder, nedlagte gårder, utdøende bygdesamfunn og et raseri som feier over landet vårt. Vil bygdene våre overleve?"

Om bygdene vil overleve er et betimelig spørsmål, og forestillingen vil være verdt å få med seg for alle som bryr seg om hva som skjer i Bygde-Norge.

Forestillingen starter klokka 19.00, fredag 6. februar i Grimshallen, Folldalsvegen 3892, 2582 Grimsbu. Billetter kjøpes på TicketCo. Snakk gjerne med naboen og avtal samkjøring til Folldal.

Foto: Espen Nyttingnes